Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Jasełka

Święto Trzech Króli kończy symbolicznie okres świąteczny. Był więc to ostatni dzwonek na wystawienie przygotowanych przez najmłodszych uczniów jasełek. Mogliśmy je obejrzeć 5 stycznia.

Jasełka tradycyjnie przygotowywane są przez uczniów na okoliczność Świąt Bożego Narodzenia i pokazywane na przedświątecznym spotkaniu opłatkowym. Niestey w 2022 roku okazało się to niemożliwe z powodu nasilonych zachorowań, a co się z tym wiąże absencji dużego grona młodych artystów. Dopiero teraz, po przerwie świątecznej, nadrobiliśmy te zaległości i dzieci z najmłodszych roczników wystawiły piękną inscenizację jasełkową. Można było dostrzec w niej duży entuzjazm, zaangażowanie i nieprzebrane pokłady talentu. Maluchy stanęły na wysokości zadania, co zostało nagrodzone gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że nie po raz ostatni piszemy o nich w kontekście artystycznych wydarzeń w naszej szkole. Początki są wyśmienite. Raz jeszcze BRAWO!

Przedstawienie jasełkowe przygotowały panie: Marzena Mazurek i Dorota Sawicka.