Jesteś tutaj:
  2. Archiwum
  3. 2022

Konkurs recytatorski "Świat się śmieje, kiedy się dziecko śmieje"

18 stycznia odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Świat się śmieje, kiedy się dziecko śmieje" z udziałem uczniów naszej szkoły. Pandemia niestety uniemożliwiła realizację tego zadania w tradycyjny sposób z udziałem uczniów zaprzyjaźnionych z nami szkół.

Dzień Babci i Dziadka

"Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia. Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia".

Gminne obchody 159 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

30 stycznia uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach 159 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, które odbyły się w Rudniku. Zostały one zorganizowane przez Wójta Gminy Rudnik oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Rudnik.

Choinki klasowe

10 lutego klasy uczące się w szkole stacjonarnie miały okazję odbyć spotkania choinkowe. Z powodu obostrzeń sanitarnych dzieci bawiły sie tylko w swoim gronie.

Walentynki klasowe

1 marca dzieci z klasy I obchodziły Walentynki, razem z głównym bohaterem książki "Plastusiowy pamiętnik". Niestety zabawa odbywała się z powodu koronawirusa tylko we własnym gronie. Była ona częścią realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Czytam z klasą" mającego...

Klasa VIII na wycieczce do Lublina

10 marca uczniowie klasy VIII wzięli udział w od dawna planowanej wycieczce do Lublina.

Dzień Samorządności

Od dłuższego czasu nasza szkoła mozolnie powraca do normalności po okresie pandemii. Najlepszym tego przykładem jest realizowanie tradycyjnych inicjatyw przez Samorząd Uczniowski. I tak 21 marca, pierwszy raz po dłuższej przerwie, uczniowie zorganizowali Dzień Samorządności.

Wiosenna gazetka świetlicowa

Jednym z zadań świetlicy szkolnej jest rozwijanie u dzieci talentów plastycznych. Wiosna, od kiedy istnieje sztuka, stanowi źródło inspiracji każdego artysty. Również nasi uczniowie postanowili ją twórczo powitać.

Opowieść o Argentynie

7 kwietnia miało miejsce spotkanie z panem Mateuszem Chołodą, podróżnikiem i pasjonatem innych kultur, który zabrał naszych uczniów w ponad godzinną wyprawę po dalekiej Argentynie.

Wielkanocne stroiki

Bohaterami tego artykułu będą stroiki i ozdoby wielkanocne wykonane przez dzieci w naszej szkole w okresie przedświątecznym. Prace zostały wykonane przez uczniów najmłodszych klas oraz uczestników zajęć świetlicowych.