Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klas najmłodszych 1 lutego podejmowali seniorów swoich rodzin. Taka forma uczczenia ich pamięci jest kultywowana w naszej szkole od wielu lat.

Licznie zgromadzonych gości powitała pani dyrektor. Nastepnie babcie i dziadkowie mogli obejrzeć wystawiane przez pięcio i sześciolatków przedstawienie jasełkowe. Nawiązanie do nastroju Świąt Bożego Narodzenia było oczywiste. Wytworzyła się niezwykle miła, rodzinna atmosfera. Następnie dzieci trzy i czteroletnie zaprezentowały występ złożony z wierszy i życzeń dedykowanych zgromadzonym seniorom. Po nim dziadkowie mogli zintegrować się z wnuczetami przy słodkim poczęstunku i ciepłych napojach. Podczas przedstawieniea niejednemu z nich zakręciła się łza w oku.

Uroczystości tego dnia były pierwszymi występami naszych najmłodszych uczniów po okresie pandemii. Cieszymy się, że wszystko wypadło zgodnie z planem i że mogliśmy gościć najukochańszych dziadków naszych podopiecznych. Imprezę przygotowały panie: Marzena Mazurek i Dorota Sawicka.

Autor: Dorota Sawicka