Przedświąteczny apel

5 kwietnia odbył się apel szkolny z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

W jego trakcie uczniowie mogli poznać wyniki konkursu na najładniejszy stroik wielkanocny, wysłuchać życzeń złożonych przez Panią Dyrektor oraz podzielić się symbolicznym jajkiem. Zaprezentowano krótką część artystyczną, a swoje słowo błogosławieństrwa wygłosił również ksiądz Krzysztof Marczak, podkreślajac wymiar symboliczny i duchowy zbliżających się świąt.

Na apelu dało się wyczuć wiosenną atmosferę. Pozytywne wibracje spotęgowane były perspektywą zbliżającej się przerwy świątecznej. Kropką nad "i" było spontaniczne polewanie się wodą uczniów zaraz po apelu. Niestety, tak intensywnie wyrażone świadectwo przywiązania do tradycji nie spotkało akceptacji i zrozumienia ze strony nauczycieli. Musiały po nim nastapić przymusowe, wiosenne porządki...