Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to święto obchodzone na całym świecie 21 listopada. Początkowo miało ono za zadanie przekonywać rządzących do unikania konfliktów zbrojnych w rozwiązywaniu problemów. W naszej szkole ma ono zachęcić do wzajemnej życzliwości, pomocy i obdarzania się nawzajem bezinteresownym uśmiechem.

W tym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali miłe pozdrowienia zapisane na małych karteczkach, kolportowanych przez Samorząd Uczniowski. Ich pozytywne przesłanie miało sprawić radość adresatom. Znakiem rozpoznawczym potwierdzającym aktywny udział w tym święcie było posiadanie części garderoby w kolorze żółtym - symbolizującym optymizm i nadzieję. Dla przedszkolaków był to dobry moment, aby przypomnieć sobie jak ważne są w życiu proste słowa: "proszę", "dziękuję", "przepraszam", "dzień dobry", "miłego dnia". Wykonali oni również medale i łańcuszki życzliwości, którymi obdarowywali wybrane osoby. W tym duchu utrzymane były również gazetki tematyczne, przypominające, że uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a życzliwość ma niezwykłą moc, daje wiele radości i zacieśnia więzy między ludźmi. Pamiętajmy, aby były one obecne w naszym życiu codziennie, a nie tylko od święta.

Autor: Marzena Mazurek