Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Dzień Misia

W listopadzie swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. W naszym przedszkolu uczciliśmy to święto 24 listopada.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo: "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".

W przedszkolu to święto obchodzone jest w sposób szczególny. Tego dnia dzieci mogą zabrać ze sobą do szkoły ulubione misie i inne pluszaki. Po uroczystym rozpoczęciu obchodów dzieciaki mogły bawić się przy misiowych przebojach, rozmawiać o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek i wykonywać sylwetki ulubieńców z masy solnej. Pomalowane figurki były wspaniałymi prezentami dla najbliższych.

Autor: Dorota Sawicka