Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Jasełka

Jasełka, corocznie wystawiane w szkole, symbolicznie kończą okres poprzedzający święta i rozpoczynają zimową przerwę z nimi związaną. W tym roku podzieliliśmy się jasełkowym opłatkiem w piątek 22 grudnia.

Tegoroczna inscenizacja jasełkowa została przygotowana przez najmłodszych uczniów. Była bardzo wystawna i zgromadziła nad wyraz dużo gości, głównie rodziców. Obserwowali oni popisy swoich pociech, które pięknie recytowały, śpiewały i odgrywały biblijne sceny. Boże Narodzenie jest ulubionym świętem najmłodszych, może dlatego wszystkie dzieci bardzo zaangażowały się w odgrywane przez siebie role. Wypadło naprawdę świetnie.

Po przedstawieniu krótką mowę wygłosił nasz ksiądz proboszcz Krzysztof Marczak. Nie szczędził on pochwał skierowanych pod adresem dzieci. Następnie pobłogosławił zgromadzonych i zaprosił do podzielenia się opłatkiem. Serdecznościom nie było końca. Nam zostają miłe wspomnienia i spory wybór zdjęć...