Wyjazd do kina w Zamościu na "Akademię Pana Kleksa"

"Akademię Pana Kleksa" Jana Brzechwy zna każdy. Na ekranizacji tej lektury Krzysztofa Gradowskiego z 1983 roku wychowały się pokolenia nauczycieli w naszej szkole. Rok 2024 przyniósł nową wersję tego filmu, która ma szansę trafić w gusta najmłodszych widzów. Dla niej 26 stycznia uczniowie klasy V i VI odwiedzili CKF "Stylowy" w Zamościu.

Bardzo uwspółcześniona formalnie ekranizacja "Akademii Pana Kleksa" potrafiła oczarować widzów niemal od pierwszych minut projekcji. Entuzjastyczne recenzje okazały się uzasadnione i z przyjemnością obejrzeliśmy ten ponad dwugodzinny seans. Ciekawe efekty specjalne, dobra obsada, muzyka i ponadczasowe przesłanie sprawiły, że spędzony w kinie czas upłynął pod znakiem znakomitej zabawy. Nie ma co - wyszliśmy bardzo pozytywnie oszołomieni.

Ukoronowaniem wycieczki do kina w Zamościu był posiłek w jednej ze znanych restauracji. Należy podkreślić, że wypad był bardzo atrakcyjny i zamierzamy go jeszcze w tym roku powtórzyć. Czekamy zatem na kolejną premierę.

Autor: Adam Kot