Apel podsumowujący I semestr nauki w roku szkolnym 2023/2024

13 lutego na uroczystym apelu, w obecności uczniów i nauczycieli, Pani Dyrektor Barbara Ochniowska-Łyś podsumowała osiągnięcia dydaktyczne oraz sytuację wychowawczą w I półroczu bieżącego roku szkolnego.

W trakcie apelu zostały wyeksponowane osiągnięcia uczniów biorących udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego "Forget me not". Została w nim nagrodzona wyróżnieniem uczennica klasy VI - Emilia Kozina. Wysokie wyniki odnotowali także: Szymon Kozina, Amelia Hajduk z klasy VIII, Hanna Wrona, Amelia Kobylas z klasy VI, Kornelia Atras, Lena Kalita, Maja Podgórska, Malwina Rudnicka z klasy V.

W tym półroczu odbył się również konkurs czytelniczy w języku angielskim. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy VI - Marcel Nowosadzki i Karol Złamańczuk oraz konkurs leksykalny: "Zostań Mistrzem Słówek", w którym wyróżnienie zdobyła Emilia Kozina a bardzo dobrą III lokatę zajęła Amelia Hajduk.

Na szczególne uznanie zasłużył uczeń klasy VIII - Szymon Kozina, który wziął udział w aż pięciu konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2023/2024: biologicznym, geograficznym, historycznym, matematycznym oraz z języka angielskiego. W czterech z nich udało mu się zakwalifikować do etapu rejonowego (biologiczny, geograficzny, historyczny, matematyczny) a w jednym z nich - konkursie geograficznym, będzie reprezentował naszą szkołę w etapie wojewódzkim! Jest to osiągnięcie bez precedensu w dotychczasowej historii uczestnictwa naszych uczniów w konkursach przedmiotowych. Gratulujemy Szymonowi, tak trzymać!

Autor: Małgorzata Kot