Wyjazd do kina klasy IV

Z okazji Dnia Kobiet w dniu 8 marca 2024 roku wyruszyliśmy na wycieczkę do Zamościa do kina na film „Kung Fu Panda”. Uczestnikami wyprawy byli uczniowie klasy IV. Opiekę nad nimi sprawowała ich wychowawczyni p. U. Kamieniecka. Wycieczka została zrealizowana dzięki inicjatywie rodziców uczniów klasy IV. Reprezentowała ich p. Agata Sowa.

Pomimo, że film Kung Fu Panda to bajka, zawierał bardzo pouczające treści. Wszak nasza niezdarna Panda to młody i pełen życia bohater. Miał on zostać duchowym przywódcą Doliny Spokoju. Oczywiście nie mogło się obyć bez problemów. Po pierwsze, Po niewiele wiedział o duchowym przywództwie, ani o diecie paleo i…. musiał szybko znaleźć i wyszkolić nowego Smoczego Wojownika, zanim mógł objąć swoje nowe stanowisko. Co gorsza, do gry wkroczyła czarodziejka - Kameleona, maleńka jaszczurka, która mogła zmieniać kształt w dowolne stworzenie, duże lub małe. Po ciągle potrzebował pomocy. Znajdował ją u bystrej lisicy Zhen, której umiejętności okazały się nieocenione. W dążeniu do ochrony Doliny Spokoju przed Kameleoną, ten komediowy duet musiał ciągle współpracować. Po odkrył, że przyjaciół można znaleźć w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Żarty bajkowego duetu, humor - przekomarzania Po z mistrzem Shifu, jak i sama lisica nie pozwalały się nudzić. Lisica Zhen wprowadzała sporo zwariowanego humoru i pozwalała naszej pandzie się wykazać.

Przez cały seans filmowy klimat wielkiej przygody napędzany był kolejnymi, dynamicznymi walkami, bogatymi w szczegóły przepięknymi plenerami. Atmosferę tajemniczości i grozy potęgowała odpowiednio dobrana muzyka.

Przed wyjazdem posililiśmy się w McDonaldzie. Po seansie w doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Taka wyprawa zapewniła nam niezapomniane wrażenia wizualne i w magiczny sposób przeniosła wszystkich w bajkowy świat.

Dziękujemy rodzicom za wspaniałą inicjatywę.

Autor: Urszula Kamieniecka