Jeden piątek - wiele wydarzeń...

Rzadko zdarza się w szkole, żeby jednego dnia tyle się działo. To jest możliwe tylko u nas!

22 marca był dniem wyjątkowym. Skumulowało się wtedy kilka odrębnych wydarzeń. Uczniowie mieli co robić, nauczyciele czego doglądać, a przy okazji można się było wiele nauczyć.

Dzień wcześniej -21 marca, wszyscy przywitali wiosnę. Tradycyjnie w naszej szkole obchodzony jest wtedy Dzień Samorządności. Uczniowie najstarszej klasy wyręczają wtedy nauczycieli w ich pracy i sami prowadzą lekcje. W tym roku, w związku z organizowanymi szeroko dniami otwartymi w szkołach średnich, Dzień Samorządności Samorząd Uczniowski zdecydował przenieść na piątek. Było to dobre posunięcie, gdyż dzięki niemu mogli w nim brać udział wszyscy uczniowie. Tuż przed nim odbyło się uroczyste przekazanie kompetencji nowej Radzie Pedagogicznej, składającej się z ósmoklasistów. Nie trzeba chyba mówić, że z roli pedagogów wywiązali się na szóstki.

W czasie, kiedy uczniowie klasy ósmej uczyli swoich kolegów odbyła się inna, wyjątkowa lekcja. Były to pokazowe zajęcia wychowania fizycznego prowadzone przez Panią Agnieszkę Sucharzewską w klasach I-III. Bardzo licznie zgromadzeni nauczyciele mogli przyjrzeć się z bliska na czym polega praca nauczyciela wychowania fizycznego, jakie metody stosuje i ile uwagi musi poświęcić na niej dzieciom. Wszystko wypadło bardzo przekonująco. Serdeczne gratulacje dla Pani Agnieszki!

Dzień Pluszaka to jedno z ulubionych świąt najmłodszych. W piątek zatem oni też mogli spędzić czas miło, przynosząc ze sobą swoje ulubione pluszaki. Zajęcia z maskotkami, tradycyjnie uwieńczyła krótka sesja zdjęciowa.

Na koniec wspomnimy jeszcze o wiosenno-świątecznej sesji, na której wybrani uczniowie prezentowali się z własnoręcznie przygotowanymi stroikami. Tak jak co roku, zdjęcia te posłużyły do uatrakcyjnienia naszego górnego banera a stroiki i prezenty trafiły do wybranych przez Szkolne Koło Wolontariatu odbiorców - pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Bzowcu. Szerszy wybór można obejrzeć na końcu galerii dołączonej do tego artykułu.