Dzień rozwijania pasji i zainteresowań

17 września postanowiliśmy poświęcić m.in. na promocję swoich pasji, zainteresowań i hobby.

Był to dzień nietypowy, upływający w cieniu rocznicy agresji ZSRR na Polskę we wrześniu 1939 roku. Żeby jednak w pełni wykorzystać wizytę zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Pana Andrzeja Kwiecińskiego, postanowiliśmy ten dzień poświęcić również na promocję własnych zainteresowań, pasji i hobby. Punktem wyjścia do tego były spotkania naszego gościa z uczniami klas IV-VIII i I-III, na których prezentował on swoje hobby jakim jest kolekcjonowanie dziadków do orzechów z różnych części świata. Opowieść o kolekcji ilustrowana była ciekawymi slajdami i anegdotami, którymi dzielił się z nami Pan Andrzej. Spotykało się to z żywą reakcją najmłodszych uczestników tych spotkań. Był też oczywiście czas na opowiedzenie przez dzieci o własnych pasjach. Okazało się, że jest ich sporo i są bardzo różnorodne. Tą część spotkania podsumowała projekcja filmu dla najmłodszych: "Dziadek do orzechów", na motywach opowiadania E. T. A. Hoffmanna do muzyki Piotra Czajkowskiego.

Spotkania zakończyły się oczywiście.... wspólnym łupaniem orzechów za pomocą dziadków przyniesionych przez najmłodszych uczniów. Konsumpcja jesiennych zbiorów orzechów włoskich i laskowych przysporzyła nam wszystkim wiele radości. Liczymy na więcej takich spotkań a Pana Andrzeja zapraszamy na nie już teraz.