Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Konkurs recytatorski "Świat się śmieje, kiedy się dziecko śmieje"

18 stycznia odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Świat się śmieje, kiedy się dziecko śmieje" z udziałem uczniów naszej szkoły. Pandemia niestety uniemożliwiła realizację tego zadania w tradycyjny sposób z udziałem uczniów zaprzyjaźnionych z nami szkół.

Celem konkursu było przede wszystkim budzenie wrażliwości na piękno języka ojczystego, upowszechnianie poezji jako szczególnej formy wypowiedzi, ukazanie jej piękna oraz rozwijanie zainteresowań twórczością polskich poetów.

Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych:

I grupa – dzieci klas I – III

II grupa – dzieci klas IV – VIII

Każdy z uczestników recytował dwa utwory. W grupie dzieci młodszych wiersz pt. „O rodzicach” L. J. Kerna i jeden wiersz dowolny. W grupie uczniów starszych wiersz pt. „Właściwe słowo na każdą okazję” i drugi dowolny.

Przesłuchania konkursowe oceniało jury w składzie:  p. Małgorzata Kot i p. Teresa Świst.  Wyłoniło ono następujących zwycięzców:

Grupa wiekowa z klas I-III:

I miejsce – Adrianna Antoszczak - kl. III

II miejsce (ex aequo) – Lena Kalita i Malwina Rudnicka - kl. III.

Grupa wiekowa z klas IV-VIIII:

I miejsce – Lena Komisarska - kl. VIII

II miejsce – Zuzanna Stecko - kl. V

III miejsce – Michał Chojda - kl. VII

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i rzeczowe, które wręczyła dzieciom pani dyrektor Barbara Ochniowska na apelu zorganizowanego następnego dnia po konkursie. Podziękowania za pracę otrzymali również nauczyciele przygotowujący dzieci.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Autor: Urszula Kamieniecka