Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Dzień Ziemi

Czym jest dla nas Ziemia? To więcej niż tylko planeta, to nasz dom, nasze źródło życia, i nasza odpowiedzialność. Dzień Ziemi to okazja do refleksji nad naszym wpływem na środowisko oraz do podjęcia działań na rzecz jego ochrony. W szkole 22 kwietnia zorganizowaliśmy serię wydarzeń, które miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej oraz promowanie proekologicznych zachowań.

Zaczęło się od uprzątnięcia śmieci z najbliższego otoczenia szkoły. Na lekcjach wychowawczych poruszana była tematyka ochrony przyrody i zasad jej szanowania. Kulminacją tych działań był uroczysty apel, podczas którego uczniowie mieli okazję popisać się swoją wiedzą i zręcznością. Atmosfera była bardzo radosna, co doskonale ilustrują zdjęcia z tego wydarzenia. Oby więcej takich dni, nie tylko w szkole, ale również w naszych umysłach. Jeżeli nie zmienimy naszego sposobu myślenia, wkrótce możemy się przekonać, że dni Ziemi, takiej jaką znamy, są policzone...